Team-AnTi Official Page
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En iyi yollayıcılar
NoixRecordZ (1677)
GTA IV Mod Yapım Aşamaları! Vote_lcap1GTA IV Mod Yapım Aşamaları! Voting_bar1GTA IV Mod Yapım Aşamaları! Vote_rcap1 
ReBeLStyLe (1568)
GTA IV Mod Yapım Aşamaları! Vote_lcap1GTA IV Mod Yapım Aşamaları! Voting_bar1GTA IV Mod Yapım Aşamaları! Vote_rcap1 
[MaFiA]HaLiL (174)
buraqdngz (85)
Servet (83)
gurkan1296 (48)
KiNG (37)
Wwe_SupErsTarEdgE (30)
sego07 (24)
kRaL (20)

GTA IV Mod Yapım Aşamaları!

3 posters

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! Empty GTA IV Mod Yapım Aşamaları!

Mesaj tarafından NoixRecordZ Ptsi Şub. 01, 2010 3:14 pm

Programlar:

Mod yapımı için ihtiyacımız olan programlar var. Programsız mod yapılmaz. Bu programların adı OpenIV ve SparkIV'dir. Bunların gördüğü işlem hemen hemen aynıdır.

Kullanımları da benzemektedir. İkiside GTA IV dosyalarını düzenlemeye yarar.

OpenIV adlı programı indirmek için buraya tıklayınız. Eğer programa girerken hata verir ise

buradaki dosyayı kaydedip, programın ana dizinine atınız.

SparkIV adlı programı indirmek için buraya tıklayınız.

OpenIV Kullanım:

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! Openiv

Üstte gördüğümüz menü ile programı yönetebilirsiniz. File seçeneğinden Open'a tıklayarak bir oyun dosyasını düzenlemek üzere açabilirsiniz. Bir oyun dosyasını düzenlemek

için açtığınızda, ortadaki ekranda oyun dosyasının içindeki dosyalar gözükecektir.

SparkIV Kullanım:

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! Sparkiv

Üstte gördüğümüz menü ile programı yönetebilirsiniz. Browse seçeneğine tıklayarak oyunun içindeki tüm dosyaların listesini düzenlemek üzere açabilirsiniz. Bir oyun dosyasını

düzenlemek için açtığınızda, ortadaki ekranda oyun dosyasının içindeki dosyalar gözükecektir.

Mod Yüklemek:

Mod yüklemek içinde genellikle bu programları kullanırız. Örneğin; aşağıdaki modu yükleyelim.

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! Th_61_01
Mod Adı: Nokia Theme
Dosya Boyutu: 62 KB
Link: Tıkla

Modumuzu indirdikten sonra içindeki tüm dosyaları bir dizine çıkartıyoruz. Çıkarttıktan sonra modun içinde bulunan Read Me dosyasına giriyoruz. Read Me dosyasında

phone3d_hq_private6.wtd adlı dosyayı scripttxds.img adlı dosyaya atacağımızı söylüyor. Bunun için aşağıdaki adımları izleyiniz. (Ben SparkIV ile anlattım. OpenIV programıda

hemen hemen aynıdır.)

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 92031714

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 85221185

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 59320835

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 26462898

Basit Mod Yapımı:

Örnek olarak basit bir mod yapalım. Bu modda PSG adlı sniperin oyunda görünecek HUD'unu değiştirelim. "weapons.img" dosyasına girerek "w_psg1" adını aratıyoruz. Çıkan

dosyalardan türü "Texture" olana giriyoruz. Girdiğimiz dosyada "icon" adlı resmi seçerek "Save Texture" seçeneğine basıyoruz ve bir dizine çıkartıyoruz. Daha sonra bu resim

boyutunda yeni bir resim (oyun içinde görünmesi gereken yeni hud) yaparak öbür dosya ile adını aynı şekilde koyuyoruz. Daha sonra dosyalardan türü "Texture" olanı seçip

üst menüden "Edit" seçeneğini seçiyoruz. Son olarak "icon" resmini seçip "Import Texture" seçeneğine giriyoruz ve gelen ekrandan yeni resmi seçip "Aç" seçeneğine

basıyoruz. Resimli anlatım:

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 23431736

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 42474029

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 60054130

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 25002782

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 11879831

Gelişmiş Mod Yapımı:

Bunun için modelleme bilmeniz gerekmektedir. Değişik arabalar, modeller oluşturarak yukarıdaki anlatımda ki gibi yüklemeniz gerekmektedir. Araba modları için

"GTAIV/pc/models/cdimages/vehicles.img" dosyasını kullanabilirsiniz.

GTA IV Modellerini 3D Studio Max'a Çevirmek:

OpenIV veya SparkIV programından "GTAIV/pc/models/cdimages/playerped.rpf" adlı dosyaya giriyoruz ve aşağıdaki adımları izliyoruz.

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 38696842

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 46950621

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 15932795

Çıkardığımız modeli MilkShape adı verilen programa import ediyoruz. Bunun için File/Import/Half-Life SMD yolunu izleyebilirsiniz. Açılınca gelen soruya Evet diyoruz.

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 67790227

MilkShape formatını değiştirdiğimiz dosyayı 3D Studio Max'dan File/Import kısmından açabilirsiniz. Açarken gelen soruya 'Completly replace current scene' seçeneğini seçip Tamam'a basıyoruz. Bir sonraki soruya da Tamam diyoruz.

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 93481684

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 21332664

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! 58724057

Dosyanın 3D halini ve kaplaması düzeltilmiş halini isterseniz aşağıdaki dosyayı indirebilirsiniz. Bu yöntemi diğer modellerde de uygulayabilirsiniz.

Dosya
NoixRecordZ
NoixRecordZ
Yönetim/Kurucu
Yönetim/Kurucu

Erkek Mesaj Sayısı : 1677
Rep Puan : 14
Lakap : NoixRecordZ

http://team-anti.net.tc

GTA IV Mod Yapım Aşamaları! Empty Geri: GTA IV Mod Yapım Aşamaları!

Mesaj tarafından ReBeLStyLe Salı Şub. 02, 2010 9:26 pm

Saol Very Happy
ReBeLStyLe
ReBeLStyLe
[AnTi] KraL!!!
[AnTi] KraL!!!

Erkek Mesaj Sayısı : 1568
Rep Puan : 26
Lakap : NewKidsBoY

http://anticlan.yetkinforum.com/

Mesaj tarafından NoixRecordZ Çarş. Şub. 03, 2010 1:08 pm

ö.d :d
NoixRecordZ
NoixRecordZ
Yönetim/Kurucu
Yönetim/Kurucu

Mesaj tarafından [MaFiA]HaLiL Çarş. Mart 10, 2010 4:53 pm

Paylaşim icin Tsekkürler
[MaFiA]HaLiL
[MaFiA]HaLiL
Moderatör
Moderatör

Erkek Mesaj Sayısı : 174
Rep Puan : -3
Lakap : QaRiZMa

Mesaj tarafından NoixRecordZ Paz Nis. 11, 2010 8:30 am

yorumun için tşk
NoixRecordZ
NoixRecordZ
Yönetim/Kurucu
Yönetim/Kurucu